Tel: 515 616 665 | Gdynia, ul. Śląska 53B lok. B507 | Kutno, Gołębiew Stary 39a | biuro@kancelariamw.pl
założenie spółki

Prawo spółek - Zakładanie, Przekształcenie, Obsługa, Likwidacja Kancelaria Prawna i Adwokacka Gdynia

Zakładanie spółek

Polskie prawo dopuszcza prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółek prawa handlowego. Spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka akcyjna.  Kancelaria prawna, którą prowadzę specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców, w szczególności prowadzących działalność gospodarczą w formie spółki.
Zastanawiasz się jaką spółkę założyć? Chcesz wiedzieć jaka forma prowadzenia działalności będzie dla Ciebie odpowiednia z punktu widzenia podatkowego? Chciałbyś szybko założyć spółkę i potrzebujesz umowę dopasowaną do Twojego zamierzenia biznesowego? Zadzwoń lub napisz. Pomogę założyć odpowiednią spółkę, w tym z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego Ministerstwa sprawiedliwości.

Przekształcenie spółki oraz bieżąca obsługa

Przekształcenie polega na zmianie formy prawnej prowadzonej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na ten krok z uwagi na potrzebę ochrony majątku osobistego lub z uwagi na optymalizację podatkową.  Dynamika zmian legislacyjnych często wymusza na przedsiębiorcach zmianę formy prowadzenia działalności na korzystniejszą. W ramach kancelarii, którą prowadzę pomagam  bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić przekształcenie. 

Na codzień zajmuję się również biężącą obsługą spółek. Doradzam wspólnikom, zarządom, akcjonariuszom. Uczestniczę w obradach organów spółek. Tworzę regulaminy, statuty, procedury obowiązujące w tych podmiotach.

przekształcenie likwidacja spółki
likwidacja spółek pomorskie

Likwidacja i zakończenie działalności spółek

Likwidacja jest z kolei jednym ze sposobów zakończenia działalności gospodarczej spółek. Samych sposobów na zakończenie funkcjonowania spółek jest jednak więcej. Moim zadaniem jest doradzić Ci w jaki sposób, najtaniej i legalnie to zrobić.

Kancelaria adwokacka Adwokata Macieja Wieczorkowskiego pomaga klientom z całej Polski, w szczególności z następujących województw: pomorskie, łódzkie, mazowieckie. Większość spraw dotyczących prawa spółek można  załatwić na odległość. Zapraszam zatem wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia z zakresu prawa spółek i kodeksu handlowego.

Gdynia, ul. Śląska 53B/B507
Kutno, Gołębiew Stary 39a
TELEFON