Tel: 515 616 665 | Gdynia, ul. Śląska 53B lok. B507 | Kutno, Gołębiew Stary 39a | biuro@kancelariamw.pl

Sprawy spadkowe, adwokat od spraw spadkowych: Gdynia, Gdańsk, Sopot, Kutno

Sprawy spadkowe to jedne z tych spraw, których nie da się uniknąć. Przy spadkobraniu często w grę wchodzi walka o spory majątek rodzinny, często również chodzi o obronę przed długami spadkowymi. Dobry adwokat czy też prawnik od spraw spadkowych jest zatem na wagę złota.  Kancelaria adwokacka, którą prowadzę oferuje kompleksową pomoc prawną we wszelkich sprawach dotyczących spadku.

Stwierdzenie nabycia spadku, spadek z dobrodziejstwem inwentarza, przyjęcie spadku

Często chodzi o zwykłe formalności. Ale, aby przebrnąć przez te formalności potrzebna jest osoba, która wie co i jak zrobić oraz poprowadzi sprawę. Stwierdzenie nabycia spadku oraz przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza lub wprost to sprawy, w których mogę pomóc. Jeżeli nie wiesz na czym polega spadek z dobrodziejstwem inwentarza, jakie są skutki przyjęcia spadku wprost oraz co zrobić, aby uporządkować sprawy spadkowe po zmarłych to chętnie Ci pomogę.

Zrzeczenie się spadku, odrzucenie spadku, dziedziczenie długów, dział spadku, dziedziczenie gospodarstw rolnych

Czasem, jednak sprawy mają wysoki ciężar gatunkowy i nie można sobie pozwolić na najmniejszy błąd. Stawka bowiem jest bardzo wysoka. Takimi sprawami są kwestie związane z dziedziczeniem długów, gdzie należy rozważyć odrzucenie spadku. Czy odrzucenie spadku jest jednak tym samym co zrzeczenie się spadku i jaka jest różnica? Czy w ogóle możliwe jest zrzeczenie się spadku po zmarłej osobie? 

Ciekawymi i niecodziennymi sprawami są również sprawy o dziedziczenie gospodarstw rolnych. Są to sprawy, których jest zdecydowanie mniej. Z kolei w przypadku gdy spadkobierców jest wielu, a ponadto w skład masy spadkowej wchodzą nieruchomości lub wartościowe ruchomości należy zastanowić się nad ewentualnym działem spadku.

Sprawy o zachowek: jak obliczyć zachowek, zachowek po rodzicach, pozew o zachowek

Zachowek to instytucja, która praktycznie od zawsze funkcjonuje w polskim porządku prawnym. W dużym skrócie chodzi o zapewnienie osobom najbliższym spadkodawcy udział w spadku, mimo wykluczenia ich od dziedziczenia wobec treści testamentu. Jeśli jesteś jedną z tych osób albo osobą, która broni się przed zachowkiem – mogę Ci pomóc. Zarówno pozew o zachowek, jak również obrona przed takimi pozwami nie są dla nas nowością.

Adwokat Gdynia sprawy spadkowe - kompendium wiedzy

To cykl wpisów poświęconych tematyce prawa spadkowego. Zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z wpisami w tej tematyce: 

Jeżeli potrzebujesz  pomocy prawnej w tematyce prawa spadkowego – zapraszam do kontaktu. W przypadku spraw spadkowych obsługujemy klientów z całej polski, w szczególności z Trójmiasta (Gdynia, Gdańsk, Sopot) oraz z Kutna.