Tel: 515 616 665 | Gdynia, ul. Śląska 53A lok. A401 | Kutno, Gołębiew Stary 39a | biuro@kancelariamw.pl

Upadłość konsumencka Gdynia Gdańsk Sopot

Upadłość konsumencka to potoczne sformułowanie dotyczące postępowania upadłościowego osób fizycznych. Podstawowym celem tego postępowania jest tzw. oddłużenie osoby fizycznej, czyli umorzenie jej zobowiązań pieniężnych. Opcja ta jest szczególnie istotna dla osób posiadających spore zadłużenie. Oddłużenie bowiem może oznaczać dla tej osoby nowy start, czystą kartę. 

Postępowanie dotyczące ogłoszenia upadłości konsumenckiej inicjuje wniosek o ogłoszenie upadłości.  Zanim jednak zdecydujesz się złożyć wniosek należy ustalić czy w ogóle istnieją przesłanki do ogłoszenia upadłości w Twoim przypadku. Ponadto, należy zbadać czy faktycznie upadłość konsumencka jest dla Ciebie najlepszym wyjściem z punktu widzenia Twoich interesów majątkowych. Możliwe bowiem, że dużo korzystniejszą opcją będzie dla Ciebie wszczęcie postępowania o zawarcie układu na zgromadzeniu wierzycieli lub inne możliwości. Warto zatem przed złożeniem wniosku zasięgnąć porady prawnej prawnika

Samo postępowanie nie kończy się na ogłoszeniu upadłości. To praktycznie dopiero początek Twojej drogi do oddłużenia. W międzyczasie będziesz miał do czynienia nie tylko z sądem, lecz również z syndykiem masy upadłości. To on bowiem z momentem ogłoszenia upadłości przejmie zarząd nad Twoim majątkiem.  Ponadto, musisz wiedzieć, że całkowite pozbycie się długów to teoretycznie najkorzystniejsza, lecz nie jedyna możliwość. 

Kancelaria prawna adwokata Macieja Wieczorkowskiego pomaga mieszkańcom Trójmiasta tj. mieszkańcom miast: Gdynia, Gdańsk oraz Sopot, jak również okolicznych miejscowości w uzyskaniu najkorzystniejszego rezultatu upadłości konsumenckiej, dopasowanego do Twojej indywidualnej sytuacji.  Zapraszam serdecznie na spotkanie w biurze w Gdyni. 

Zachęcam również do zapoznania się z wpisami na blogu dotyczącymi tematyki upadłości konsumenckiej: