Tel: 515 616 665 | Gdynia, ul. Śląska 53B lok. B507 | Kutno, Gołębiew Stary 39a | biuro@kancelariamw.pl

Porady prawne

Porady prawne Gdynia, Kutno, Online

“Porady prawne Gdynia” czy też “Porady prawne Kutno” to jedne z najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarkę internetową przez osoby mieszkające w ww. miastach. 

Porada prawna to opcja dla osób, które potrzebują doraźnej pomocy adwokata w rozwiązaniu prawnego problemu. Zwyczajowo realizacja usługi wygląda w ten sposób, że uzyskuję od klienta wszystkie potrzebne dane do udzielenia pomocy. W szczególności niezbędne do należytego wykonania usługi prawnej będzie przedstawienie mi dokumentów dotyczących sprawy ewentualnie w ich braku niezbędny będzie opis stanu faktycznego sprawy. Następnie po analizie dokumentów/opisu udzielam właściwej odpowiedzi na zadane mi pytania.

Doradztwo prawne Gdynia

Kancelaria praktycznie codziennie świadczy usługi doradztwa na rzecz klientów. W celu udzielenia porady zapraszam serdecznie do biura w Gdyni gdzie w komfortowych warunkach pomogę rozwiązać Twój problem. 

Podczas spotkania w kancelarii adwokackiej odpowiem na wszelkie Twoje pytania, wskażę rozwiązanie oraz ewentualne ryzyka związane z moją rekomendacją. Chętnie dzielę się wiedzą oraz z przyjemnością pomogę. Nasza rozmowa skończy się dopiero wówczas, kiedy nie będziesz mieć dalszych pytań, a prawnik odpowie na wszystkie dotychczasowe. W ten sposób dbam o satysfakcję klienta ze świadczonych przez kancelarię usług prawnych. Celem umówienia wizyty zachęcam do uprzedniego kontaktu telefonicznego lub mailowego. Ustalimy wówczas wszelkie szczegóły, w tym również kwestię wynagrodzenia. Jeśli porada będzie niewystarczająca dla rozwiązania sprawy omówimy warunki dalszej współpracy. Jeżeli obawiasz się o poufność – pamiętaj, że jestem adwokatem. Obowiązują mnie zasady tajemnicy zawodowej. Zapewniam dyskrecję  przekazywanych mi w ramach porady prawnej informacji.

Biuro mieści się w centrum Gdyni przy ul. Śląskiej 53B lok. B507 (budynek Xenon). Serdecznie zapraszam.

Porady prawne online

Porady prawne online to opcja dla tych, którzy szczególnie cenią swój czas i nie lubią go tracić na dojazd do kancelarii prawnej. Pomoc prawna online możliwa jest po wcześniejszym umówieniu i świadczone są przez dowolnie wybrane przez klienta medium o dogodnej dla niego porze. Jest to znakomita opcja dla osób, które mieszkają daleko od siedziby oraz filii kancelarii adwokackiej. Polecam tę opcję szczególnie dla przedsiębiorców (doradzwo prawne w sprawach gospodarczych), którzy potrzebują profesjonalnej pomocy prawnej udzielanej przez adwokata. Koszt porady online nie różni się niczym od spotkania tradycyjnego i kwestie wynagrodzenia również ustalamy na samym początku. 

Porady prawne dla osób z zagranicy

Kancelaria adwokacka, którą prowadzę udziela również porad prawnych dla osób z zagranicy. Porada udzielana jest zasadniczo tak samo jak porada prawna online z drobną różnicą – zasadniczo wynikającą niekiedy z różnicy czasowej.  Inna strefa czasowa nigdy nie jest problemem – porady prawne online świadczone są w porach dostosowanych do klienta i do możliwości czasowych prawnika. Na pewno zatem znajdziemy odpowiednią porę, abym mógł Ci pomóc.

Darmowe porady prawne

Za każdą pracę należy się wynagrodzenie. Co do zasady kancelaria adwokacka nie zajmuje się darmowymi poradami prawnymi. Wyjątek stanowią przedsiębiorcy zmagający się ze skutkami ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii w związku z koronawirusem (COVID-19). Pro bono jestem w stanie ocenić Twoją prawną sytuację w związku z obowiązującymi Ciebie umowami. Darmowe porady prawne nie obejmują nieodpłatnej obsługi sporów sądowych. Proszę mieć również na uwadze, że kancelaria ma zobowiązania do terminowego załatwienia sprawy wobec jej klientów Dlatego też darmowe porady prawne świadczę wyłącznie po godzinach  pracy.

Dodatkowo zachęcam Cię do zapoznania się z zakładką blog na  stronie internetowej kancelarii https://kancelariamw.pl/ gdzie za darmo dzielę się swoją wiedzą.

Jak przygotować się do porady prawnej?

Tak jak lekarz potrzebuje wiedzieć jakie są objawy choroby, tak samo adwokat potrzebuje precyzyjnych informacji, aby udzielić skutecznej porady prawnej. Od wielu lat udzielam porad prawnych jako prawnik. Przez te lata nauczyłem się przede wszystkim, że należy pracować na dokumentach. W pracy adwokata ważna jest precyzja i niekiedy szczególnie istotne są szczegóły. Dlatego po zleceniu kancelarii świadczenia usługi najlepiej jest przesłać na adres mailowy wszelkie dokumenty dotyczące sprawy. Jeżeli nie wiesz jakie dokumenty będą pomocne – chętnie pomogę i powiem, które dokumenty będą istotne. Jeżeli natomiast wolisz nie przekazywać dokumentów przez maila – nie ma problemu. Będę jednak prosił o ich przygotowanie i zabranie ze sobą na spotkanie, tak abym mógł udzielić pomocy. Mogę oczywiście udzielić również porady prawnej wyłącznie w oparciu o przedstawiony stan faktyczny, bez dokumentów. W takiej sytuacji jednak istnieje ryzyko, że będą istniały drobne, acz istotne różnice w sytuacji przedstawionej przez Ciebie, a tym co jest w dokumentach.

Druga ważna rzecz – oczekiwania. Zawsze pytam klientów czego oczekują i jakiego rozwiązania szukają. Jeżeli zaś nie orientują się w ogóle w swoich możliwościach prawnych staram się przedstawić wszystkie możliwe opcje i zarekomendować tę, która w mojej ocenie przyniesie najwięcej korzyści.  

Ile kosztuje porada prawna?

Koszt porady prawnej zaczyna się od 200 zł. Porada prawna może kosztować, jednak więcej niż wspomniana stawka. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania sprawy oraz poziomu zaangażowania czasowego adwokata w rozwiązanie danej sprawy. Zdarza się, że sprawa jest bardzo skomplikowana i wielowątkowa, a przede wszystkim wymagająca zapoznania się z ogromną ilością dokumentów. Wtedy staram się szacować od razu ilość poświęconego czasu lub umawiam się z klientem na rozliczenie godzinowe.